Přejít k obsahu

Celoživotní vzdělávání

Studium v oblasti pedagogických věd se zaměřením na přípravu učitelů odborných předmětů praktického vyučování a odborného výcviku na středních školách

 


 

Úvod

 

Studium v oblasti pedagogických věd se zaměřením na přípravu učitelů střední školy dává absolventům pedagogickou způsobilost ve smyslu zákona č. 563/2004 Sb. (Zákon o pedagogických pracovnících) pro odborné vzdělávání na všech středních školách všech úrovní.

 

Na těchto stránkách bude nadále používáno zjednodušené označení tohoto studia jako Pedagogické studium se zaměřením na přípravu učitelů středních škol (se zkratkou PS)

 

Studium probíhá ve třech variantách: PS A, PS B, PS C.

 

 

Pedagogické studium pro přípravu učitelů střední školy dává absolventům pedagogickou způsobilost ve smyslu zákona č. 563/2004 Sb. (Zákon o pedagogických pracovnících) pro odborné vzdělávání na všech středních školách všech úrovní.

 

Pedagogické studium - PS A

 

je určeno pro uchazeče s ukončeným odborným vysokoškolským vzděláním magisterského programu, který odpovídá charakteru vyučovaného předmětu. Absolventi získají úplnou odbornou kvalifikaci pro výuku odborných předmětů (učitel odborných předmětů - UOP).

 

Pedagogické studium - PS B

 

je určeno pro uchazeče s ukončeným vysokoškolským vzděláním programu, který odpovídá charakteru praktického vyučování; vyšším odborným vzděláním v programu, který odpovídá charakteru praktického vyučování; středním odborným vzděláním ukončeným maturitou v oboru, který odpovídá charakteru praktického vyučování. Absolventi získají úplnou odbornou kvalifikaci pro výuku praktických předmětů (učitel praktického vyučování - UPV). Toto studium je určeno také pro učitele uměleckých odborných předmětů.

 

Pedagogické studium - PS C

 

je určeno pro uchazeče, kteří mají ukončené vzdělání ve smyslu studia B; střední vzdělání s výučním listem v oboru, který odpovídá charakteru vyučovaného předmětu. Absolventi získají úplnou odbornou kvalifikaci pro vedení odborného výcviku (učitel odborného výcviku - UOV).

 

 

Na Vaše dotazy Vám odpoví:

Bc. Gabriela Hrubá

ghruba@fpe.zcu.cz

377 636 021

VC327, (budova FPE, Veleslavínova 42, 3. patro)

 

Patička