Přejít k obsahu

Herzlich Willkommen am Lehrstuhl für deutsche Sprache

Informationen über den Lehrstuhl finden Sie hier.

Unten im Text finden Sie aktuelle Informationen und Mitteilungen für unsere Studierenden, Bewerber/innen und die Öffentlichkeit.

Vítáme Vás na stránkách katedry německého jazyka

Informace o katedře najdete zde.

Níže najdete aktuální infomace a oznámení pro stávající studenty, uchazeče a veřejnost.

Welcome to the Department of German language

Information about the department here.
See further information and instructions for our students, applicants and the public below.

 

  Wir sind auch auf Facebook zu finden, besuchen Sie uns!

Jsme také na facebooku, navštivte nás!

Visit us on Facebook!

_________________________________________________________

AKTUALITY:

adventskalender

 • Morgen (19.11.) wird gebacken! Um 18.20 findet ein Backkurs mit der wiener Zuckerbäckerin. Bereiten Sie sich folgende Zutaten zu (PDF mit Rezept hier):

Backkurs

 • Liebe Kulturliebhaber*innen!
  Im November haben wir wöchentliche Veranstaltungen für euch geplant und würden uns sehr freuen einige bekannte und neue Gesichter zu sehen- auch wenn nur online. Die Veranstaltungen finden an jedem Donnerstag im November von 18.02-19.50 über Zoom statt:
  Wir freuen uns schon auf einen spannenden November!

  Stammtisch22

 • Upřesňující informace k fungování sekretariátu - během nařízené distanční výuky bude nově sekretariát otevřený od 23.10. každý pátek od 10:00 do 13:00. V jiné dny využijte telefon 377 63 6142 (hovory jsou přesměrovány) nebo pište na inetrval@knj.zcu.cz.

 • Během pandemie upřednostňujeme emailovou komunikaci a veškeré dokumenty je možné zasílat naskenované! Pro tyto situace prosím využívejte přednostně svou univerzitní adresu, kterou můžeme brát jako záruku pravosti.

 • Návod na přihlášení do MS Teams:
 • 1. Do svého prohlížeče zadejte adresu www.office365.com

  2. Otevře se Vám stránka, kde nahoře vpravo uvidíte ikonku panáčka v kroužku
  3. Po kliknutí na panáčka uvidíte přihlašovací obrazovku do Microsoft účtu. Nepoužívejte své osobní účty, ale zadejte univerzitní účet s adresou váš login@office365.zcu.cz

  4. Po zadání této adresy byste měli být přesměrováni na klasické univerzitní orionové přihlášení
  5. Po přihlášení Vás systém přesměruje na stránku, kde je seznam ikonek s názvy aplikací. Pokud nebudete mít ikony pojmenované, vyberete modrou ikonku se dvěma človíčky a písmenkem T
  6. v teamsu je možnost chatování nebo videokonferencí v záložce Týmy - do týmů Vás většinou přidají vyučující, kteří Vás do týmu svého předmětu pozvou

 • Pokud ještě máte volné nějaké kredity a zajímá Vás bavorský dialekt, pak pro Vás máme nabídku :) Více informací zde a lépe čitelný plakátek zde

PJNP

 • Individuální plán - student si může ze zdravotních důvodů nebo kvůli výkonu práce pedagoga zažádat o individuální plán studia. Žádost se doručuje na sekretariát katedry. Nemusíte tedy obcházet jednotlivé vyučující nebo garanty předmětů, vše vyřešíme centrálně a o návrzích na plnění Vás budeme informovat. I přesto je dobré, abyste se vyučujícím ozvali písemně a byli s ním v kontaktu. Žádosti odevzdávejte osobně nebo zasílejte poštou. Naskenované žádosti nemůžeme akceptovat. Žádost o individuální plán si musíte vyřídit na každé katedře, kde máte nějaké předmět, který nemůžete plnit standardně.

   

 • Upozornění: Student je povinen dostavit se první týden semestru do výuky nebo minimálně kontaktovat vyučujícího. Pokud se student nebude informovat o podmínkách k získání zápočtu nejpozději do konce druhého týdne semestru nebo se neomluví vyučujícímu nebo vedoucí KNJ, nezíská zápočet.
 
 
 • Seznam předmětů s povinnou docházkou (předměty KNJ vyznačeny červeně) ke stažení.
 
 

Patička