Přejít k obsahu

Studium či praxe v zahraničí

Každý student fakulty by měl alespoň jednou během studia vyjet na zahraniční stáž. Důvodů, proč jet během studia studovat na zahraniční vysokou školu je celá řada, každého bude jistě motivovat trochu něco jiného. Někdo dá přednost tomu, že se naučí něco nového, jiný se rád seznámí s jinou kulturou a vyzkouší si, jaké je to stát zcela na vlastních nohou. Zahraniční stáž má tedy přidanou hodnotu, kterou nikde jinde nezískáte.

Fakulta vyjíždějící studenty všestranně podporuje. Abyste kvůli stáži nemuseli prodlužovat studium, uznáme vám všechny splněné předměty, které si přivezete. Budeme nejraději, když vám je budeme moci uznat namísto našich povinných nebo povinně volitelných předmětů. Jestliže ale zahraniční předmět nemá u nás alternativu, uznáme vám je jako výběrové. A to i nad limit výběrových předmětů na ZČU. Máme nastavený proces tak, aby pro vás od přihlášení se do výběrového řízení až po uznání předmětu po návratu proběhlo vše hladce a bez problémů. Také vás můžeme podpořit mimořádným stipendiem, pokud to vaše finanční situace bude vyžadovat.

Zde se můžete podívat na seznam univerzit, s nimiž máme uzavřenou smlouvu. Tam máte možnost se vydat v rámci programu Erasmus. Pokud mezi nimi není ta vámi favorizovaná, nevadí. Můžete na ní jet v rámci programu Free Movers, ale pak si stáž musíte domluvit sami. Nicméně, i zde vás podpoříme.

Neváhejte se tedy ptát spolužáků, kteří se již ze stáží vrátili, koordinátorů na jednotlivých pracovištích (seznam máte zde) nebo přímo proděkana pro studijní a pedagogickou činnost. Jistě vám všichni vyjdou ochotně a rádi vstříc.

Patička