"O štěstí překvapení ... aneb zprávy ze staveniště oborové didaktiky výtvarné výchovy"

Anotace

Přednáška přiblíží současný umělecko-pedagogický oborový diskurz v Německu a na ilustrativních příkladech nabídnou pozice, východiska a pojetí výtvarné výchovy našich sousedů.

Prof. Dr. Johannes Kirschenmann

Prorektor a vedoucí Katedry pedagogiky umění na Akademii výtvarných umění v Mnichově

Vystudoval umění a politické vědy na Univerzitě v Tübingenu a Umělecké vysoké škole v Kasselu. Zabývá se mediálním a uměleckým vzděláváním, od r. 2001 působí jako profesor pedagogiky umění na Akademii výtvarných umění v Mnichově. Těžiště jeho odborné práce spočívá v didaktické ikonografii, zprostředkování soudobého umění a využití digitálních médií. Je spoluvydavatelem časopisu Kunst+Unterricht, stejně jako edice Kontext Kunstpädagogik.

Datum zahájení 2017-11-20 00:00:00.0
Datum ukončení 2017-11-20 00:00:00.0