Akademický senát FPE zasedal v online režimu

Poslední dubnovou středu se na Fakultě pedagogické konalo první nekontaktní zasedání Akademického senátu ve více než sedmdesátileté historii fakulty.

Již v době, kdy návrh zákona umožňujícího jednání samosprávných orgánů vysokých škol "na dálku" dorazil do Poslanecké sněmovny, svolalo na podnět děkana předsednictvo senátu zasedání v režimu online. Vsadilo na to, že zákonná úprava bude skutečně schválena. Změna pravidel vstoupila v platnost 24. dubna a již pět dní na to se prostřednictvím Google Meet k jednání skutečně sešli téměř všichni senátoři a senátorky. Vše se uskutečnilo bez větších technických potíží, prostřednictvím chatu proběhlo několik hlasování týkajících se mimo jiné i opatření důležitých pro chod fakulty v současném mimořádném období. Další setkání senátu je plánováno na začátek června a předseda Jiří Stočes na něj přítomné zval již v naději, že se všichni budou moci vidět zase osobně.

Michaela Voltrová

senat 29042020