Kreativita v době krize: Podoba výuky v době nouzových opatření spojených s pandemií COVID-19 na OG CBG

Máme za sebou další týden bezkontaktní výuky! A jak se nám tato činnost daří?

Díky perfektně připraveným materiálům a návodům k online nástrojům od oddělení Celoživotního a distančního vzdělávání ZČU a zejména díky velké flexibilitě našich studentů zajišťujeme bezkontaktní výuku poměrně bez problémů. Poradili jsme si i s takovou výzvou, jako je náhrada seminářů, ve kterých studenti realizují mikrovyučování témat regionálního zeměpisu. Přes platformu Google Meet studenti vyučují své připojené spolužáky, kteří se vžívají do role žáků 2. stupně ZŠ. S kolegy jsme předpokládali, že v nejlepším případě se nám bez technických problémů podaří spojení, během kterého studenti okomentují připravenou prezentaci přes sdílenou plochu. Semináře ale předčily naše očekávání a studenti nás mile překvapili svou kreativitou při přípravě jednotlivých aktivit mikrovyučování. Přes Google Meet nám pouští krátká videa, zadávají online kvízy, vyzývají k doplnění předem připravených pracovních listů, pracují s mapami, grafy apod. Přestože výuka v tomto prostředí nikdy nenahradí třídu a reálný kontakt, studenti mají nyní možnost vyzkoušet si i další aspekty učitelského povolání – schopnost improvizace, využití fantazie a kreativity a přetavení problémů ve výzvy … a zatím si vedou velmi dobře!

Markéta Pluháčková

Google_Meet_seminar_anonymni