SVOČ 2020 elektronicky

Navzdory coronaviru se fakultní přehlídka nejlepších katedrálních prací SVOČ 2020 ve čtvrtek 30. dubna 2020 konala! Nikoliv obvyklou formou, ale bylo využito elektronické konference. A navzdory obavám i se všemi atributy zvyklými u běžného fakultního kola: s vystoupením studenta, prezentacemi, posudky školitelů, diskusemi a nakonec i nesnadným rozhodnutím komise kdo je lepší a kdo horší. Technika ani lidé, studenti ani komise, nezklamali.

V sekci odborných prací zvítězil Lukáš Vydra (KHI) s prací Dějiny plzeňského českobratrského Korandova sboru po roce 1945, ale o nic méně zajímavá byla i práce Bc. Veroniky Edelové (KNJ) Odposlouchávací stanice Bundeswehru na vrcholu Hohen Bogen v období studené války. Bohužel někdo druhý být musel.

V sekci didaktických prací se jako první umístila Bc. Kristýna Nová (KCH) s prací Technologie výroby piva ve výuce chemie, druhé místo získala Bc. Jiřina Karasová (KAN) s prací Pre-Service Teacher´s communication skills to manage learners´behavior, třetí místo obsadila Bc. Kateřina Langerová (KTV) s prací Postoje učitele k hodnocení a klasifikaci žáků z tělesné výchovy na 2. stupni základní školy. Ale stanovení pořadí byl pro komisi skutečný problém. Všechny práce i jejich prezentace studenty měly vynikající úroveň a je jen škoda, že studenti jiných oborů a dalších kateder se přehlídky nezúčastnili. Snad tedy v roce 2021?

Michal Mergl

95665014_694147254747285_7629446511520120832_o (1)