Přejít k obsahu


 width=

Exkurze Řím 2017

Výběrová zahraniční exkurze Katedry historie FPE ZČU v Plzni se uskuteční ve dnech 31. března - 6. dubna 2017. Studijní exkurze do „věčného města“ je určena především studentům historie (pokud si exkurzi zapíší jako výběrovou EXZA, mohou získat zápočet), ale i bývalým posluchačům i dalším akademikům.

 width=

Rámcový program: v pátek 31. 3. odpoledne odjezd z Plzně, v sobotu 1. dubna dopoledne odpočinková zastávka a prohlídka starobylého města Orvieto, odpoledne příjezd do Říma, ubytování v českém poutnickém centru Velehrad (viz mapa) poblíž Vatikánu, večerní prohlídka Říma.

V neděli 2.4. Vatikánská muzea a Vatikán s chrámem sv. Petra, pondělí až úterý 3. - 4. 4. společné poznávání antického, středověkého i barokního Říma, jakož i muzeí a galérií (Forum Romanum, Koloseum, Palatin, Benátské náměstí, Kapitol ad.). Ve středu 5. 4. volno, odpoledne při odjezdu ještě chrám sv. Pavla (druhý nejvýznamnější římský kostel), návrat do Plzně ve čtvrtek 6. 4. odpoledne.

Doprava po Římě MHD, konečná autobusové linky č. 64 (lístek 1,5 euro) poblíž Velehradu, i pěšky (k chrámu sv. Petra 1 km, do centra 3 km). Ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích, nové sociální zařízení. Cena 7500,- Kč zahrnuje dopravu autobusem včetně nezbytných výdajů a 4 noclehy hotelové úrovně se snídaní.

Vzhledem k očekávanému zájmu (maximální počet skupiny jen 37 účastníků) se přihlaste co nejdříve: osobně, záloha 3500,- Kč by se vybírala až koncem semestru, zbytek měsíc před odjezdem).

Další informace, změny a průběžné aktualizace lze vyhledat na twitterovém účtu katedry. Dotazy je možné směrovat na mailovou adresu vedoucího exkurze, pana profesora Kumpery.

Facebook Google +

Patička