Přejít k obsahu

Nabídky / podporujeme ...

 • Snímek obrazovky 2021-07-02 150727
                                                        
                                                                                 
                                                    
  ���� Konečně prezenčně! �� Zúčastněte se česko-německé konference na zámku Nečtiny u Plzně, která je určena mladým ve věku 16-26 let. Pořádají ji česko-němečtí dobrovolníci a tématem je drogová prevence. ���� Třídenní program je naplněn workshopy a přednáškami. Přijeďte navíc zažít zámeckou atmosféru! Uzávěrka přihlášek už 6.6. ⏰ Získáte i malý dáreček. Další informace: https://bit.ly/3unGL5C
  ���� Endlich wieder live vor Ort! �� Nehmt Teil an der deutsch-tschechischen Jugendkonferenz auf Schloss Nečtiny bei Pilsen für Jugendliche im Alter von 16-26 Jahren. Sie wird von deutsch-tschechischen Freiwilligen veranstaltet, und zwar zum Thema Drogenprävention. ���� Das dreitägige Programm ist mit Workshops und Vorträgen gefüllt. Wenn ihr hinfahrt, werdet ihr noch dazu die Schloss-Atmosphäre erleben! Der Anmeldeschluss ist schon am 6.6. ⏰ Ihr werdet auch ein kleines Geschenk bekommen.
  Mehr Informationen: https://bit.ly/3unGL5C
  193785478_10158430700358871_8329281282314389151_n
                                                                       
  Gymnázium a SOŠ pro zrakově postižené, Praha 5, přijme od 1. 9. 2021 učitele/učitelku německého jazyka na plný úvazek. Speciální pedagogika je výhodou, ne podmínkou. Nabízíme dobré platové podmínky, malý a příjemný kolektiv, výhodné bonusy. Nabídky prosím zasílejte na email: eliaskova@goapraha.cz nebo volejte 235521216.

  gymnázium dobříš

  Call for Papers der Zeitschrift Eintopf (Einsendeschluss 31.05.2021)

   

  Das Germanistische Institut an der Philosophischen Fakultät der Karlsuniversität gibt die dritte Ausgabe der Zeitschrift Eintopf heraus. Die geplante Ausgabe wird als Heft in Farbdruck (Auflage ca. 200) und digital erscheinen. Hier der Link zu den bereits erschienenen Ausgaben:

  https://german.ff.cuni.cz/de/

   

  Zum Thema der neuen Ausgabe des Eintopf:

  Eine weitere Lockdown-Welle ist da… Und es gibt zwei Reaktionsweisen darauf: „Wie lange wird es noch dauern?! Ich will mit meinem Hund auf Náplavka!“ oder „Gott sei Dank muss ich immer noch keine Menschen treffen.“ Ob du der erste oder der zweite Typ bist, spielt keine Rolle. Wenn du deprimiert, glücklich, nachdenklich, sauer, fröhlich bist, schütte dein Herz in der neuen Corona-Edition des Eintopfs aus. Texte und Fotografien (Farbe/SW) aller Art sind willkommen.

  Einsendeschluss: 31.05.2021

  Texte und Fotos an: Eintopf.ffuk@email.cz

  IMG_0232

    

    

    

  "Posila pro expanzi do Německa - business development, překlady a komunikace s pozitivním dopadem
  Chcete, aby vaše každodenní práce přinášela lidem úsměv na rty a novou jiskru?

  Babičkám a dědečkům v domovech pro seniory chybí kontakt s venkovním světem. S Kaleido VR Tours jim svět přinášíme až do pokoje. Tvoříme virtuální zážitky na míru seniorům a jejich aktivizačním pracovníkům (cestování, relaxace, procházky, kultura). Jsme mladý tým, fungujeme necelý rok, ale ambice máme veliké - zkvalitnit pomocí hravých inovací sociální péči napříč Evropou.

  Více na:
  Hledáme šikovnou posilu pro expanzi do Německa s:
  • výbornou němčinou slovem i písmem
  • alespoň zárodkem nadšení pro nové technologie
  • chutí naučit se spoustu věcí různorodých věcí - komunikace, marketing, obchod, logistika, překlady, uživatelský výzkum, tvorba zážitků pro virtuální realitu
  • volnou minimálně part-time kapacitou (na úvazku se můžeme domluvit, práce se teď dá samozřejmě dělat z domova)
  Pro další informace pošlete CV na info@kaleido.tours nebo volejte na +420 731 914 622.
  7P7A5429
   
   
  Praktikum_kratke_Info_2021
    
    
    
  Die Diplomatische Akademie Wien bietet auch in diesem Jahr wieder den „Sommerkurs für Deutsche Sprache und Österreichische Landeskunde“ an, der von 2. – 26. August 2021 stattfinden wird:
  Der vierwöchige Sommerkurs bietet Erwachsenen aus aller Welt (Mindestalter 18 Jahre) ein anspruchsvolles und vielfältiges Programm:
  · intensives Sprachtraining für verschiedene Niveaus (entsprechend dem Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmen für Sprachen des Europarates);
  · Vorträge zu österreichischer Politik, Geschichte und Kultur;
  · Exkursionen zu internationalen Organisationen, österreichischen Institutionen und Kultureinrichtungen (z.B. UNO, Kunsthistorisches Museum, Stadtführung, Schönbrunn);
  · Stadtrecherchen, bei denen die TeilnehmerInnen die Möglichkeit haben, Wien abseits von Touristenpfaden zu erleben und das im Unterricht erworbene sprachliche Wissen praktisch anzuwenden;
  · Freizeitaktivitäten, wie etwa eine Wanderung durch die Weinberge rund um Wien, einen Besuch beim Heurigen (inkl. Weinverkostung) und einen Walzerkurs sowie
  · einen Ganztagesausflug in eines der österreichischen Bundesländer.
  Wir bieten insgesamt 6 Kursoptionen, wodurch zwischen Halb- und Ganztageskursen sowie der Möglichkeit der Buchung von Unterkunft und Halbpension gewählt werden kann."
  Mehr Infos finden Sie hier: https://www.da-vienna.ac.at/Sommerkurs
  diplomatische Akademie Wien
 • Z důvodu intenzivního nárůstu testovacích kapacit v posledních dnech firma 21Dx GmbH hledá administrativní pracovnici/pracovníka na zpracování údajů testovaných osob se znalostí českého i německého jazyka.
  Jedná se o dočasnou finančně dobře ohodnocenou pracovní pozici na částečný nebo plný pracovní úvazek, která je vhodná pro studenty germanistiky. Místo výkonu práce je v příhraničním městě Cham.

CHAM

 • Organizace pro studentskou a kulturní výměnu ve střední a východní Evropě (GFPS-CZ) Vás s radostí informuje, že bylo vypsáno výběrové řízení na poskytnutí stipendií na letní semestr 2021! 

  Jedná se o stipendium na výjezd českých studentů do sousedního Německa, resp. na vybranou německou vysokou školu či univerzitu. GFPS zprostředkovává tato stipendia všem studentům, kteří mají zájem o německý jazyk (a chtějí ho zlepšit), o německou kulturu a obecně o zkušenosti ze zahraničí. Tato stipendia jsou poskytována studentům za podpory Česko-německého fondu budoucnosti. 

  Zde a zde naleznete podrobné informace, které seznámí zájemce se základními požadavky a z nich plynoucích výhod.

Stipendia na letní semestr 2021_flyer

 • Stáž v Českém centru Vídeň je vhodná pro studenty nebo budoucí čerstvé absolventy FF, FEK, FDU nebo FPE (pro obor němčina). Grant z programu Erasmus+ bude 699 EUR na měsíc.

  V případě zájmu pošlete možný termín stáže a strukturovaný životopis (v češtině) spolu s motivačním dopisem (v němčině) paní Michaele Dermauw: dermauw@czech.cz (v kopii na: binova@rek.zcu.cz) nejméně měsíc před začátkem stáže. Přijetí na absolventskou stáž musí být českým centrem potvrzené ještě v době studia na ZČU.

  Výjezdy na stáže v rámci Erasmu+ už jsou povolené samozřejmě za dodržení legislativních a bezpečnostních opatření v ČR a v cílové zemi.české centrum víden
 • Gymnázium a Střední odborná škola, Plasy
  nabízí pracovní uplatnění absolventce/absolventu pedagogické fakulty aprobace český jazyk - německý jazyk– anglický jazyk – historie i samostatně, popřípadě studentce/studentu vyššího ročníku zmíněných aprobací/předmětů pro školní rok 2020/2021. Nejedná se o záskok.

  Kontakt:
  Mgr. Petra Poláková
  Gymnázium a SOŠ, Plasy
  723641588
  polakova@gsplasy.cz

 • Bärnau
 • Výstava Jana ze Žatce (Johannese von Schüttwa / Tepl) na vnější fasádě CeBB | prosinec - únor

  Výstava Jana ze Žatce představuje život a dílo autora "Oráče z Čech". Dílo vytvořené ve 14. století je jedním z prvních v německém jazyce. Výstavu poskytl k dispozici spolek Mikuláš z obce Šitboř, který se věnuje ochraně zdejších zřícenin kostela sv. Mikuláše a zachování památky Jana ze Žatce, který se ve Šitboři narodil.

  ►Další informace k výstavě naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15754724151153.html>  Výstava Jamming | CeBB | do 21. 1. 2020

  Jamming je experimentální výtvarný projekt, ve kterém společně tvoří umělci s mentálním hendikepem a umělci postižení akademickým vzděláním.

  Hlavním konceptem projektu je přenést princip společných hudebních improvizací – tzv. jam session - do malířství. Jde o pokus prolomit bariéry na různých frontách.

  Připojte se a vyzkoušejte to! Poté se koná vernisáž výstavy.

  Projekt Jamming byl vytvořen v roce 2014 v Praze a v současné době ho řídí holandský umělec Otto Kouwen a pražské umělecké sdružení Barvolam. Obrázky z projektu byly představeny v roce 2017 v centru současného umění DOX v Praze.

  ►Další informace nalezne na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15725330683279.html>


  Cesta za kulturou do Prahy – Návštěva divadelního představení Fidelio | 18. 1. 2020
  Sezónu KulturTour 2020 započne Centrum Bavaria Bohemia a Bavaria Bohemia e.V. návštěvou operního představení v Praze. Tento rok je věnován Ludwigu van Beethovenovi, jehož 250. narozeniny se slaví po celém světě. Zároveň se bude konat znovuotevření Státní opery Praha, která byla kvůli rozsáhlým rekonstrukcím uzavřena na více než tři roky. Před samotným operním představením se v 17 hodin uskuteční v restauraci Ambasador Zlatá husa v centru Prahy společná večeře.
  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/redaktion/details/15748556494642.html>  Odpoledne lidových tanců a hudby | CeBB | 26. 1. 2020 | 14 – 17 hod.
  Česko-bavorské odpoledne lidových tanců má v Centru Bavaria Bohemia dlouhou tradici. Již po čtrnácté se mohou milovníci hudby a tance těšit na pravou lidovou hudbu a příležitost si zatančit. V letošním roce přivítáme „Pošumavskou dudáckou muziku“, kapelu „ Z´s“ a „Taneční skupinu ze Schönsee s muzikanty z Dietersdorfu“.
  Lidová kapela "Pošumavská dudácká muzika" vznikla v roce 1989 ve Strakonicích. V kapele hrají hudebníci z okolí Strakonic, Šumavy a šumavského podhůří, kteří vycházejí ze staré české tradiční dudácké muziky.
  Trio „Z´s“ se štajerskou harmonikou, s melodickou charakteristikou akustické kytary a se speciálním doprovodem kontrabasu a barytonu má neobvyklé bavorské jméno - Z´s: ziacha´d - zupfer´d - zünftig! (označující tahání harmoniky, mačkání strun a rozjařenost a veselí)
  Lidová taneční skupina Schönsee s více než šedesátiletou tradicí, jež má v současnosti 20 aktivních členů. Ti se v pravidelných intervalech scházejí, aby rozhýbali své nohy při mnoha slavnostních aktivitách. Ať už budete tančit či se jen dívat, bude to bezesporu příjemné odpoledne, kdy se členové spolku Bavorska Bohemia e.V. postarají o celkovou pohodu českými koláči a točeným pivem z pivovaru Schlossbrauerei ve Fuchsbergu.
  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15750604366770.html>


  Představení knihy Zdeňka Procházky a Miroslava Vetráka: CESTAMI KRAJÁNKŮ ANEB PUTOVÁNÍ PO MLÝNECH A VODNÍCH PROVOZECH NA TACHOVSKOU A STŘÍBRSKU – díl III. – pravostranné přítoky Mže a vodní toky, které pramení v Českém lese | CeBB | 18 hod.
  Zdeněk Procházka je historik, spisovatel a zakladatel Nakladatelství Českého lesa v Domažlicích. Více než 25 let se zabývá česko-německými příběhy ze svého regionu. Publikace navazuje na dva předchozí díly a provází čtenáře krajinou podél řek Úhlavka a Mže, kde se nacházely vedle obilných mlýnů i brusírny a leštírny skla, hamry, pily a papírny. Z těchto kdysi důležitých hospodářských provozů dnes zbývá jen málo- prorostlé zbytky zdí, pozůstatky skla a vodních příkopů. Publikace, která vznikla s podporou Česko-německého fondu budoucnosti obsahuje tisíc vyobrazení a historických i současných fotografií. U každého hesla je uvedeno německé resumé, stejně tak popisky jsou dvojjazyčné.
  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15750606058686.html>  [cid:image011.jpg@01D5CAF5.984F4DB0]  Výstava Jana ze Žatce (Johannese von Schüttwa / Tepl) na vnější fasádě CeBB | prosinec - únor

  Výstava Jana ze Žatce představuje život a dílo autora "Oráče z Čech". Dílo vytvořené ve 14. století je jedním z prvních v německém jazyce. Výstavu poskytl k dispozici spolek Mikuláš z obce Šitboř, který se věnuje ochraně zdejších zřícenin kostela sv. Mikuláše a zachování památky Jana ze Žatce, který se ve Šitboři narodil.

  ►Další informace k výstavě naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15754724151153.html>  122. Deutsch-Tschechischer Stammtisch | Schönsee, Pizzeria La Strada |5. 2. 2020 |19 hod.

  Většina lidí označí za své nejoblíbenější roční období jaro či léto, kdy je teplo a příroda se začíná probouzet. Avšak i zima a vše co s ní přichází má své nepopiratelné kouzlo. Příroda odpočívá, část stromů i zvířat přezimuje a lidé v teple svého domova popíjejí teplý nápoj. Ačkoliv mnozí zmírní s příchodem zimy své tempo, započne s prvním sněhem a mrazem také období nabízející širokou škálu mj. i sportovních aktivit. Na 122. štamtiši si společně budeme povídat o krásách zimy o vzpomínkách na zimní radovánky v našich dětství, ale i o zimě letošní.

  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15786661668864.html>  Vernisáž a výstava „Významní Češi - Mezi jazykem, národem a státem 1800-1945“ od spolku Adalberta Stiftera | CeBB | 6. 2. 2020 | 18 hod.

  Tato výstava je pokračováním výstavy „Narozeni v Čechách a na Moravě – u nás (ne)známí? Dvanáct vybraných obrazů života “. Jedná se o 14 bannerů prezentující vybrané osobnosti a jejich kořeny. Současnou výstavu tvoří 15 známých českých osobností. Důraz je kladen na jejich vztah k německému jazyku a kultuře, jakož i k habsburské monarchii. Prezentováni budou: Tomáš Baťa, Karel Čapek, Ema Destinová – Emmy Destinn, Antonín Dvořák, Jaroslav Hašek, Leoš Janáček, Josef Jungmann, František Křižík, Josef Lada, Karel Hynek Mácha, Tomáš Garrigue Masaryk, Alfons Mucha, Božena Němcová, František Palacký, Bedřich Smetana. Úvodního slova k výstavě se ujme sám její autor, kulturní referent pro české země spolku Adalberta Stiftera, Dr. Wolfgang Schwarz.

  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15786665258197.html>  12. reprezentační a kulturní česko-německý ples | Beseda, Plzeň | 8. 2. 2020 | od 20 hod.
  V sobotu 8. 2. 2020 se ve spolupráci s agenturou Excellent Plzeň uskuteční 12. reprezentační a kulturní česko-německý ples v nádherném sále Měšťanské besedy v Plzni. Od ledna 2009 jsou každoroční kulturní a reprezentační plesy společenským vrcholem partnerství mezi Plzeňským krajem a Horní Falcí. Každý rok se z plesu těší na 500 hostů, včetně mnoha čestných hostů, kteří zastupují politický, ekonomický a kulturní život v obou sousedních regionech.
  Předprodej vstupenek je možný u paní Susanne Setzer: susanne.setzer@cebb.de<mailto:susanne.setzer@cebb.de>
  8. února 2020 v Besedě v Plzni
  Cena vstupenky na parket 37,00 EUR,
  Balkon 33,00 EUR
  Sleva 5,00 EUR pro členy spolku Bavaria Bohemia e.V .
  Autobus na ples odjíždí v 17:00 hod. z města Oberviechtach a v 00:30 hod. z Plzně zpět (15,00 EUR na osobu).
  Předprodej probíhá u paní Susanne Setzer, susanne.setzer@cebb.de<mailto:susanne.setzer@cebb.de>.
  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15784937304341.html>  Jazykový kurz pro pokročilé VII | CeBB | 15. 2 a 16. 2.2020 | 9:00 – 16:00 hod.

  Kurz pro pokročilé je určen všem, kteří již navštěvovali začátečnické kurzi a chtějí prohloubit své znalosti českého jazyka.
  ►Další informace naleznete na bbkult.net<https://www.bbkult.net/kalender/details/15790120348765.html>

  Termíny jazykových kurzů českého jazyka pro rok 2020

  o 14./15. březen (Kurz pro začátečníky)

  o 21./22. březen (Kurz pro pokročilé VIII)

  o 25./26. duben (Kurz pro začátečníky)

  o 16./17. květen (Kurz pro pokročilé IX)

  o 13./14. červen (Kurz pro pokročilé)

  o 27./28. červen (Kurz pro pokročilé II)

  Další informace ke Kulturním Toulkám Vám ráda poskytne Susanne Setzer (e-mail susanne.setzer@cebb.de<mailto:e-mail%20susanne.setzer@cebb.de> / tel. 00420 9674 924 879). Více informací naleznete na webových stránkách http://www.bbkult.net/redaktion/details/15486860658413.html.


  Spolek Bavaria Bohemia e.V. se zasazuje o dobrou kulturní spolupráci mezi Čechami a Bavorskem. Téměř 500 členů a dobrovolníků již podporuje jeho práci. Neváhejte a staňte se také členem!
  ► Informace ke členství<http://www.bbkult.net/redaktion/details/12829116020301.html>  Mnoho členů spolku Bavaria Bohemia zastává na čestné bázi nenahraditelnou práci pro česko-bavorské porozumění: zajišťují chod CeBB o víkendech a spoluorganizují kulturní akce. Tímto jim všem srdečně děkujeme. Noví členové jsou srdečně vítáni! Prosíme Vás, abyste se na nás obrátili, pokud byste měli zájem o tuto dobročinnou činnost. Pokud byste rádi pomáhali během našich kulturních akcí, kontaktujte prosím Gabi Dlubal (gabriele.dlubal@dlubal.com<mailto:gabriele.dlubal@dlubal.com>, tel. 0049 176 390 111 46), pokud byste o tyto víkendové služby měli zájem, obraťte se poté na Kamilu Spichtinger (Camilla.chytil@web.de<mailto:Camilla.chytil@web.de>, tel. 0049 151 221 910 12).  O finanční podporu CeBB se stará kulturní nadace Bavaria Bohemia, která svým příspěvkem významně naši činnost podporuje. Více informací o Kulturní nadaci Bavaria Bohemia se dočtete v informačních letácích v místnosti bb-info.
  Centrum Bavaria Bohemia je od roku 2016 z pověření bavorského Ministerstva kultury oficiálním Koordinačním místem pro česko-bavorskou kulturní spolupráci. CeBB je poskytovatelem kontaktů významných kooperačních partnerů, odpovídá na otázky v oblasti přeshraniční kulturní výměny a informuje o možnostech přeshraničních dotací.
  ► Aktuálně zveřejněné nabídky<http://bbkult.net/redaktion/2015-pilsen-aktuell.html> na webových stránkách bbkult.net

 • praggest
 • Masarykova základní škola Klatovy, tř. Národních mučedníků 185 přijme učitele, učitelku německého jazyka (pro 2. stupeň ZŠ)- úvazek 1,00; nástup možný od 1. prosince 2019, případně od 1. února 2020 – druhé pololetí školního roku 2019/2020.

  Požadavek na vzdělání – dle zákona č.563/2004 Sb. (o pedagogických pracovnících), v platném znění.

  Nástupní plat 28 630 Kč – dle tabulek 12. platová třída + zařazení podle stupně. Perspektivní zaměstnání do budoucna – smlouva na neurčito; moderní vybavení školy; obědy ve školní jídelně, vstřícný kolektiv.

  Informace na tel. 604 576 412, salvetrova@maszskt.cz nebo skola@maszskt.cz – Emilie Salvetrová (ředitelka školy).

 • Máme pro Vás skvělou nabídku práce učitele na 1. stupni ZŠ poblíž Klatov. Hledá se učitel českého jazyka, který ale ovládá němčinu nebo angličtinu, aby se mohl domluvit i se svými kolegy. Jedná se o školu typu Marie Montessori. Více informací v přiloženém letáčku:

skenování0001

Patička